
Op het benfietconcert ‘Mu-Ziek heelt’ speelt Tania Braekels muziek samen met haar oncoloog en neemt ze met haar gezin een nieuw nummer op, net zoals in 2022 toen ze een cover van ‘Alles komt goed’ maakten. Die drie woorden ‘alles-komt-goed’ sloten vaak haar gesprekken met de artsen af. Soms geloofde ze het niet echt, maar toch bleef ze die drie woorden uitspreken.
Twee jaar geleden stapte Tania naar de pediatrie van het Jessa Ziekenhuis met de vraag of ze iets met muziek kon betekenen. Ze ging bij jonge kinderen muziek spelen op de kamer, met de wat oudere musiceerde ze met ukeleles.
Met haar klarinet of achter de piano gaat ze langs in wachtzalen en soms zelfs op de kamers. Er ontstaat meteen een soort verbondenheid als ze vertelt dat ze zelf patiënte is geweest. Het laat zien en voelen dat muziek heelt.
Ondertussen is er ook al een koor met oncologische patiënten en zorgverleners in het Jessa ziekenhuis.
Na een eerste benefietconcert twee jaar geleden, is er in Heusden-Zolder op donderdag 9 oktober 2025 een tweede benefietconcert waarvan de winst gaat naar het Jessa Ziekenhuis en naar Talismanneke.